[Zawody]"DWA REKORDY POLSKI ŁUKASZA CZAJKOWSKIEGO ORAZ SREBRNY MEDAL ANDRZEJA KOZŁOWSKIEGO"

 | Link do artykułu | drukuj |  2015-03-16 09:39:21
[Zawody]"DWA REKORDY POLSKI ŁUKASZA CZAJKOWSKIEGO ORAZ SREBRNY MEDAL ANDRZEJA KOZŁOWSKIEGO"

DWA REKORDY POLSKI ŁUKASZA CZAJKOWSKIEGO ORAZ SREBRNY MEDAL ANDRZEJA KOZŁOWSKIEGO

                Rewelacyjnie zakończył się start zawodników LZS KS Olszanka-Pogorzela w XXIV Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc ,które odbyły się 15 marca 2015 w Chorzowie. W kategorii wiekowej juniorów do lat 20 i 23 , kategorii wagowej do 74 kg Łukasz Czajkowski dosłownie zdeklasował swoich rywali . Taktyka walki o zwycięstwo i jej realizacja była następująca : w pierwszym podejściu zadysponowaliśmy na sztangę 170 kg i tym wynikiem zapewniliśmy sobie miejsce na podium. Drugie podejście to szybka zmiana specjalistycznego sprzętu osobistego tzw. Koszulki do wyciskania i zadysponowanie ciężaru 180,5 kg – atak na rekord Polski do lat 20. Podejście zaliczone i tym samym Łukasz zapewnił sobie złoty medal w kategorii juniorów do lat 20 ,jak i do lat 23. W tej sytuacji przy doskonałej dyspozycji fizycznej, psychicznej i technicznej naszego reprezentanta zadecydowaliśmy o zadysponowaniu w trzecim podejściu ciężaru o 10 kg większego. Był to atak na bicie kolejnego rekordu Polski juniorów do lat 23 i poprawienie o 10 kg przed chwilą pobitego rekordu juniorów do lat 20. Ku zaskoczeniu sędziów i kibiców ,Łukasz zalicza ten ciężar i zostaje PODWÓJNYM REKORDZISTĄ POLSKI.

Drugim naszym reprezentantem na tej imprezie był Andrzej Kozłowski, który w kategorii Weteranów gr.I 40-49 lat wynikiem 182,5 kg zdobyła tytuł wicemistrza Polski.

Trenerzy i członkowie zarządu klubu : Dariusz Ilów i Marcin Gackowski nie kryli ogromnej radości ze startu swoich podopiecznych i osiągniętych wyników.

więcej zdjęć na: https://pl-pl.facebook.com/pages/3bojpl/103302923091338

3boj

 

STRONG


M.G.

 
comments powered by Disqus