Mistrzostwa Polski w Trójboju federacji WPC

 | Link do artykułu | drukuj |  2019-09-25 13:48:03

        W dniach 20-22.09.2019 r. we Wrocławiu, odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym federacji WPC. W zawodach wystartował zawodnik Sekcji Sportów Siłowych LZS Olszanka-Pogorzela Sławomir Sidorowicz. Zawodnik startował w kategorii senior do 100 kg.Start Sławka jak zwykle był niezwykle emocjonujący i pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, a walka toczyła się do ostatniego podejścia.

         Pierwsza próba -przysiad , Sławek wstał z ciężarem 280kg, 290kg w drugim i 295kg w ostatnim podejściu. Niestety, przez drobne błędy techniczne, sędziowie nie uznali tych podejść, w związku z tym sklasyfikowany wynik to 280kg.

         Kolejna konkurencja Trójboju Siłowego to wyciskanie sztangi leżąc. Kontuzja spowodowała,  że Sławek zaczął ostrożnie, z zaniżonym ciężarem, aby zostać sklasyfikowanym. W pierwszym podejściu zaliczył 150kg, a następnie bezboleśnie wycisnął 170kg. Po ostatniej próbie, zawodnik zakończył konkurencję z ciężarem planowanym początkowo na pierwsze podejście- 180 kg.

          Ostatni pojedynek to martwy ciąg, mocny punkt reprezentanta. Pierwsze podejście- 300 kg zostało zaliczone bez żadnych problemów, co wzbudziło wielką euforię. W drugim podejściu, równie skutecznie Sławek podniósł 310kg, niestety sędziowie znów dopatrzyli się błędów. Trzecie podejście z kolei, to nieudana próba na ten sam ciężar.

Ostatecznie Sławek zakończył zawody z wynikiem 760kg w całym trójboju, co dało mu 2 miejsce w swojej kategorii oraz 2 miejsce wsród wszystkich zawodników w kategorii senior całych Mistrzostw Polski!

Podkreślić trzeba również fakt, że był to pierwszy start Sławka na sprzęcie wykorzystywanym w tej federacji, a sam start trwał ponad 7 godzin i skończył się ok. 3:30 w nocy. Start reprezentanta można zatem uzać, za udany debiut.

Serdeczne podziękowania dla:
Marcina Gackowskiego,
Justyny Troszczyńskiej, która zadbała o to by Sławek, pomimo kontuzji mógł wyciskać,
Adama Jasińskiego, Grzegorza i Marcina  Sidorowicz za pomoc podczas zawodów,
Małgosi i Maćkowi Koralewskich za wsparcie na pomoście.

Organizatorowi gratulujemy widowiskowych i dobrze zorganizowanych zawodów. Po wprowadzeniu kilku poprawek, będą mogli konkurować o miano najlepszych zawodów w kraju!

                                                                                       Film z 1 dnia Mistrzostw aut. Tomasza Mitrosza

                                                                >>  SPRAWDŹ GALERIĘ  <<

comments powered by Disqus